Livtanya Vizesi Başvuru

Litvanya vizesi, bir Schengen vizesidir. Litvanya Schengen vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken 90 günden daha uzun bir süre alınacak olan Litvanya vizesi başvuruları ise direk olarak Litvanya Konsolosluğu İstanbul ve Litvanya Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmalıdır. 
Daha önce Schengen vizesi olmayan başvuru sahiplerini Litvanya Konsolosluğu görmek isterken bu durum Litvanya vizesi için bir mülakat olacaktır.

Litvanya vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış yeni bir görünüme sahip pasaportların tercih edilmesi gerekirken, pasaportunuzun en az 2 boş sayfası ve seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır. Pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması zorunlu bir yönetmeliktir.

Erasmus programıyla Litvanya'da eğitim görmek isteyen öğrencilerin, Erasmus davetiyesi elinize ulaştığı zaman kısa süre içinde Litvanya vize başvurunuzu gerçekleştiriniz. Unutulmamalı ki; Litvanya Konsolosluğu, gerek gördüğü zaman ek dosya talep etmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak Litvanya vize başvurunuzu gerçekleştiriniz. 

Erasmus davetiyesi, Bağlı bulunduğunuz üniversiteye yollanmaktadır.

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar


Litvanya vizesi için gerekli evraklar, seçecek olduğunuz Litvanya vizesi türüne göre değişmektedir. Litvanya ziyaretinizin içeriği konferans, fuar ve ticari bir faaliyet ise, Litvanya ticari vize evrakları hazırlamalıdır. Davetiyesiz, turistik ve Litvanya turu için Litvanya ziyareti yapacaksanız, Litvanya turistik vize evrakları hazırlanmalıdır. Aile, arkadaş ve özel bir ziyarette bulunulacak olması halinde ise Litvanya aile ziyareti veyahut Litvanya özel ziyaretçi vize evrakları hazırlanmalıdır.
Bu web sitesinin Litvanya turistik vize, Litvanya ticari vize ve Litvanya aile ziyareti bölümlerini kullanarak ilgi alanınıza giren evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vize Başvuru Formu


Litvanya Schengen vize başvuru formu, Litvanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan resmi bir belgedir. Litvanya vize başvuru formu, Litvanya vize işlemlerinin en önemli kısmını oluştururken, başvuru formunda verilecek olan bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalıdır. Litvanya vize başvuru formu doldurulurken, Litvanya vize evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemeli ve uyumlu olmalı Litvanya vize başvuru formu olmadan başvurularda bulunulmamalıdır.

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya vizesi, Litvanya Büyükelçiliği Ankara, Litvanya Konsolosluğu İstanbul ve Litvanya vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilecektir. Hollanda vizesi alabilmek için Litvanya vize uyum koşularının eksiksiz olarak yerine getirilmesi ise zorunludur.

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Litvanya vize ücreti, Litvanya seyahatinizin süresine göre belirlenmektedir. Yapılacak olan Litvanya kısa süreli ve Litvanya uzun süreli vize başvuruları Litvanya vize ücretleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Litvanya vize ücretlerini, Litvanya Konsolosluğu ve Litvanya vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Litvanya Konsolosluğu, Litvanya vizesi için fotoğraf ölçüsünü 35x45 mm ölçülerinde istemektedir. 35x45 mm ebatlarında biometrik fotoğraflarınız Litvanya vize işlemleri için kullanabilirsiniz.

Duyurular

Litvanya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecek

Türkiye’de hizmet veren Litvanya temsilcilikleri Türkiye ve Litvanya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetlerine deva...
2023-08-11 10:30:04

Litvanya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin dikkatine

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Çalışma Saatleri Haftaiçi Pazartesi Perşembe olmak üzere 09.00 ila 12.00 saatleri ara...
2023-08-11 10:14:43

Litvanya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Litvanya Başkonsolosluğu ve Litvanya Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Ba...
2018-11-05 17:43:49

litvanya ankara konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişilerin dikkatine

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Vize bölümüne başvuru yapacak olan kişilerin dikkatine! Litvanya Ankara Büyükelçiliği Vize bö...
2015-04-07 16:10:00
Tüm Duyurular